مقالات

6 دلیل برای مشاوره با وکیل قصور پزشکی

وکیل قصور پزشکی

وکیل قصور پزشکی، نماینده قربانیان خطای پزشکی است.

هنگامی که به دنبال درمان از یک پزشک یا بیمارستان هستید، انتظار دارید که مراقبت مناسب دریافت کنید یا حداقل در شرایط بدتر از زمانی که وارد شده اید، خارج نشوید. اما گاهی متخصصان مراقبت های پزشکی مراقب منافع بیماران خود نیستند و وقتی این اتفاق می افتد، این قربانیان هستند که بهای آن را می پردازند.

معیارهای مهم در قصور پزشکی برای مشاوره با وکیل قصور پزشکی

ادعاهای قصور پزشکی از یک مورد به مورد دیگر متفاوت است؛ اما چهار معیار وجود دارد که باید رعایت شود:

  • ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی موظف بود مسئولانه به نفع بیمار عمل کند.
  • مراقب سلامت وظیفه خود را نقض کرده است.
  • بیمار در حین مراقبت از پزشک، پرستار یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی دچار آسیب جسمی یا روحی شده است.
  • نقض وظیفه باعث آسیب بیمار شده است.

این معیارها برای تصمیم گیری نظام حقوقی است، نه قربانی. اگر در حین مراقبت های درمانی آسیب دیده اید، به یک وکیل قصور پزشکی نیاز دارید. همچنین اگر شما یا یکی از عزیزانتان از صنعت پزشکی رنج برده اید، حق دارید که به دنبال جبران خسارت باشید.

برای این کار می توانید با وکلای قصور پزشکی راستین تماس بگیرید تا در این مورد راهنمایی ها لازم را بگیرید.

به طور سالیانه بیمارستان ها و مراکز پزشکی غرامت هایی را برای قصور پزشکی پرداخت می کنند.

آیا به تازگی زمانی که تحت نظر پزشک بودید، آسیب دیده اید؟ اگر بله، شما حق دریافت غرامت برای صدمات خود را دارید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله مصادیق تقصیر پزشکی پیشنهاد می شود.

خطای پزشکی

دلایل مشاوره با وکیل قصور پزشکی

اگر مطمئن نیستید که آیا باید شکایتی را انجام دهید. می توانید با بررسی دلایلی که ذکر شده، متوجه شوید که شما باید از مشاوره یک وکیل قصور پزشکی استفاده کنید.

1-  تشخیص دیرهنگام یا تشخیص اشتباه

تشخیص دیرهنگام می تواند کشنده باشد. از سوی دیگر، تشخیص نادرست که منجر به درمان نادرست یا تأخیر در درمان شما می‌شود، می‌تواند عواقب جدی در زندگی داشته باشد. اگر پزشک برای تشخیص دقت لازم را داشت، می توانست از آن جلوگیری کند.

در این مورد شما باید به سرعت با یک وکیل قصور پزشکی تماس بگیرید. همچنین اگر به دلیل اشتباه یا تشخیص دیرهنگام به شدت زخمی یا معلول شده اید، این کار را انجام دهید.

این نکته نیز قابل توجه است که شرکت بیمه نباید با تلاش خود برای کاهش خسارت شما را گمراه کند. اگر کار خود را به درستی انجام دهید، مشاوره با وکیل پزشکی ممکن است ارزش ادعای شما را ده برابر افزایش دهد.

2 – اشتباهات دارویی

درمان نادرست، آسیب بیشتری نسبت به عدم انجام هیچ درمانی خواهد داشت. بنابراین اشتباهات دارویی می تواند بستری غیر ضروری در بیمارستان را افزایش دهد. در این هنگام شما واجد شرایط دریافت غرامت برای جراحات، هزینه های پزشکی اضافی و درد و رنج خود هستید.

این موارد فقط در صورتی اتفاق می افتد که شما یا یکی از عزیزانتان درمان نادرستی داشته باشید. درنتیجه، مشکلات جدیدی پیدا کرده یا وضعیت موجود را بدتر کردید.

همچنین ممکن است یک اشتباه دارویی منجر به ادعای قصور پزشکی شود. این موارد در صورتی امکان پذیر است که سهل انگاری متخصص پزشکی منجر به مرگ غم انگیز یکی از عزیزان شود.

3- اهمیت ندادن به نگرانی و علایم شما از سوی پزشک معالج

در درمان پزشکی باید تعامل وجود داشته باشد. به عنوان یک بیمار، باید پزشک خود را از علائمی که دارید، مطلع کنید. پس از آن، پزشک سوالاتی را برای تشخیص شما و تجویز درمان مناسب می پرسد.

ممکن است شما سؤالاتی در مورد تشخیص او بپرسید. برای مثال می‌توانید بپرسید که چرا درمان مؤثر نیست یا اینکه درمان احساس بدتری در شما ایجاد می‌کند.

در مقابل اگر پزشک از پاسخ دادن امتناع کند و مشکلات شما را نادیده بگیرد و همچنان درد داشته باشید، مشاوره با یک وکیل قصور پزشکی معتبر، بهترین راه برای ثبت ادعای قصور است.

4- بی احتیاطی هنگام تولد نوزاد و بروز مشکلات برای کودک و مادر از سوی پزشک

صدمات هنگام تولد از فاجعه بارترین اشتباهات پزشکی هستند؛ زیرا ممکن است عملکرد کودک را برای همیشه از کار بیندازند و این کار، مادر را از نظر عاطفی دچار آسیب دیدگی شدید کند. یک پزشک بی دقت ممکن است باعث فلج، اختلال روانی یا حتی مرگ نوزاد تازه متولد شده شود.

حتی اگر زایمان مادر طبیعی ارزیابی شود، ممکن است مشکلات زایمان رخ دهد. همچنین ممکن است برخی از صدمات هنگام تولد به مادران آنقدر شدید باشد که باعث بیماری روانی جدی، جدایی زناشویی و شکست شغلی شود.

آسیب زایمان می تواند دائمی یا گذرا باشد. همچنین احتمال دارد آسیب های دائمی نیز برای بقیه عمر شما نیاز به درمان و مراقبت شبانه روزی داشته باشند. مبلغ تسویه حساب با توجه به موقت یا دائمی بودن آسیب تعیین می شود.

این روند در هنگام پیگیری دعوای قصور پزشکی اتفاق می افتد. به همین دلیل است که ابتدا باید با یک وکیل قصور پزشکی مشورت کنید. شما باید این کار را انجام دهید تا از کم ارزش شدن ادعای شما توسط شرکت بیمه یا وکلای متهم جلوگیری کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله تفاوت اطلاعات حقوقی با مشاوره حقوقی چیست؟ پیشنهاد می شود.

وکیل پزشکی

5- مشکلات کاغذبازی و مستندات

شکایت به علت قصور پزشکی دشوار  است. مدارک زیادی برای پر کردن و پیگیری وجود دارد. همچنین ممکن است این روند دلهره آور شود.

احتمال دارد گاهی از زبان ها و قوانین حقوقی عصبانی شوید و مطمئن نباشید که هر تکه کاغذ برای چیست. این روند یکی دیگر از شاخص‌هایی است که نشان می‌دهد باید از مشاوره یک وکیل قصور پزشکی بهره مند شوید.

آنها شما را در تمام مراحل ثبت ادعاهایتان راهنمایی می کنند و در طول مسیر هر مرحله را به خوبی برای شما توضیح خواهند داد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله قصور پزشکی چیست؟ پیشنهاد می شود.

6- مسائل مربوط به بیمه

ممکن است شرکت بیمه شما را به چالش بکشد یا برای مطالبه هر دلیلی مشکل داشته باشید. این مورد یک دلیل واضح است که شما باید با یک وکیل قصور پزشکی مشورت کنید.

یک وکیل پزشکی از طرف شما با شرکت بیمه مذاکره خواهد کرد. آنها سخت کار خواهند کرد تا مطمئن شوند غرامتی را که شایسته آن هستید، دریافت خواهید کرد.

در بیشتر موارد، وقتی شرکت بیمه مشکوک است که شما یک وکیل دارید، نسبت به زمانی که شما به صورت انفرادی عمل می کردید، مایل به معامله با شما هستند.

مشاوره با وکیل قصور پزشکی

اگر یکی از دلایل ذکر شده درباره قصور پزشکی را دارید، همین امروز نسبت به مشاوره با یک وکیل قصور پزشکی اقدام کنید.

همه می خواهند بدانند که وقتی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی و درمانی سروکار دارند، در دستان امنی هستند. این روند به ویژه در صورتی اتفاق می افتد که آنها برای عمل جراحی می روند.

بیماران و همه مراجعه کنندگان دوست دارند باور کنند که پزشکان هرگز اشتباه نمی کنند؛ ولی متأسفانه همیشه این طور نیست.

مشاوره حقوقی با وکلای راستین

موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین آماده ارائه مشاوره در زمینه طرح دعاوی، تدوین لوایح و دفاعیه در حوزه قصور پزشکی و خدمات تخصصی در این زمینه به پزشکان و کادر درمان و سایر موارد حقوقی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *