مقالات

5 ترفند رایج بیمارستان برای دعاوی قصور پزشکی

دعاوی قصور پزشکی

اگر شما یا یکی از عزیزانتان به دلیل مراقبت نادرست پزشکان بیمارستان آسیب دیده اید، ممکن است از طریق دعاوی قصور پزشکی مستحق جبران خسارت باشید. حتی اگر پرونده شما معتبر است، آماده باشید تا آن بیمارستان هر کاری که می تواند برای برخورد در دفاع از خود برای پرونده قصور پزشکی شما انجام دهند.

دعاوی قصور پزشکی

قصور پزشکی به طور کلی به عنوان هر اقدام (یا عدم اقدام) توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که از اقدامات پزشکی پذیرفته شده خارج می شود و باعث آسیب به بیمار می شود، تعریف می شود.

هنگامی که یک کارمند بیمارستان از ارائه مراقبت مناسب و مرتکب قصور پزشکی کوتاهی می‌کند، بیمارستان در قبال هر گونه آسیب ناشی از بیمار ناشی از هر یک از کارکنان خود، از جمله پزشکان، پرستاران، پیراپزشک‌ها و تکنسین‌ها مسئول و مسئول شناخته می شود.

بیمارستان‌ها تحت پوشش بیمه قصور پزشکی هستند، اما شرکت‌های بیمه به دنبال سودجویی هستند و وکلای قدرتمندی دارند که تمام تلاش خود را برای مبارزه با یک پرونده قصور انجام می‌دهند.

قوانین در مورد دعاوی قصور پزشکی پیچیده است، بنابراین هر کسی که تلاش می کند از یک بیمارستان شکایت کند، باید یک وکیل پزشکی با تجربه مانند موسسه حقوقی وکلای راستین در کنار خود داشته باشد تا برای حقوق خود و عدالتی که شایسته آن است، مبارزه کند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله چگونگی اثبات قصور پزشکی پیشنهاد می شود.

قصور پزشکی

در ادامه 5 ترفند رایج بیمارستان ها برای برخورد با دعاوی قصور پزشکی توضیح داده شده است.

1- ادعای اینکه ارائه دهنده مراقبت درمانی و بهداشتی سهل انگاری نکرده است

هر چیزی که در پزشکی اشتباه می شود و هر اشتباهی که متخصصان مرتکب می شوند، قصور محسوب نمی شود. برای برنده شدن در دعاوی قصور پزشکی، شما و وکیل پزشکی باید ثابت کنید که متخصص پزشکی که به شما آسیب رسانده است، در ایجاد صدمات شما سهل انگاری کرده و مقصر بوده است. این به معنای نشان دادن این است که متهم (طرف مورد شکایت) استاندارد مراقبت را نقض کرده است.

معیار مراقبت عبارت است از هوشیاری، توجه، احتیاط و احتیاط که یک فرد معقول در شرایط موجود در موقعیتی مشابه از آن استفاده می کند. استاندارد مراقبت در هر موقعیتی بسته به نوع ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی درگیر متفاوت است، بنابراین استاندارد مراقبت برای یک پزشک خانواده با یک جراح متفاوت است.

وکیل قصور پزشکی شما از استاندارد مراقبت در هر موقعیت آگاه است و می داند چگونه نشان دهد که نقض شده است. این مورد اغلب مستلزم تحقیقات گسترده و شهادت پزشک دیگری در این زمینه است که بتواند چگونه به درستی این پرونده را مدیریت کند.

2- ادعای اینکه پزشک متخصص مورد دعوی، کارمند بیمارستان نیست

پرستاران و سایر کادر درمان معمولاً از کارمندان بیمارستان هستند، اما بسیاری از پزشکان پیمانکاران مستقل هستند و برای خودشان کار می کنند، نه بیمارستان. اینکه یک پزشک کارمند بیمارستان باشد یا یک پیمانکار مستقل به ماهیت رابطه آنها با بیمارستان بستگی دارد و وکلای قصور پزشکی می دانند که چگونه این رابطه را بررسی کنند تا نشان دهند که بیمارستان مسئول بوده است.

حتی اگر پزشکان برای خودشان کار می کنند، ممکن است از نظر قانونی به عنوان کارمند تحت شرایط زیر در نظر گرفته شوند:

  • بیمارستان ساعات و تعطیلات پزشک را کنترل می کند.
  • بیمارستان هزینه ها و هزینه های پزشک را تعیین می کند.
  • بیمار به این باور رسیده بود که دکتر کارمند بیمارستان است یا بیمارستان روشن نمی کند که دکتر کارمند نیست.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وکیل پزشکی چیست؟ پیشنهاد می شود.

3 – ادعای اینکه بیمارستان نمی دانسته که آن پزشک متخصص بی کفایت یا خطرناک است

بیمارستان باید پرشکان خود را غربالگری و تصمیمات مناسبی برای استخدام اتخاذ کند و آنها را به درستی آموزش دهند. بنابراین اگر می‌دانست یک متخصص پزشکی که قبلاً ایمن بوده است، مانند رفتاری که نشان‌دهنده اعتیاد به الکل یا اعتیاد به مواد مخدر از خود نشان داده، بی‌کفایت یا خطرناک شده است، یک بیمارستان می‌تواند مسئول شناخته شود.

وکیل پزشکی باید تحقیقاتی را انجام دهد تا ثابت کنند که بیمارستان از روش‌های مناسب پیروی نکرده و متخصصانی را که مدیریت بیمارستان می‌دانست یا باید می‌دانست که ناتوان شده‌اند را حفظ کرده‌اند.

4- ادعای اینکه پرونده به موقع تشکیل نشده است

اکثر دعاوی قصور پزشکی دارای محدودیت قانونی است (مهلت ارائه شکایت قانونی) که با توجه به قانون هر کشور متفاوت است. بعد از اینکه این زمان به پایان برسد، دادگاه از رسیدگی به پرونده شما امتناع خواهد کرد، بنابراین یکی از ادعای بیمارستان ها این است که پرونده قصوره پزشکی دیر تشکیل شده است.

با استفاده از وکیل پزشکی باید مطمئن شوید که همه چیز را به درستی و به موقع تشکیل می دهید و برای رسیدگی به پرونده شما در مواردی مانند زمانی که آسیب دیدگی زمان می برد یا زمانی که قربانی خردسال یا کودک است یا از قصور بی اطلاع است، مشمول محدودیت قانونی نشوید.

5- ادعای اینکه شما مقصر بودید

بیمارستان ها سعی خواهند کرد نشان دهند که شما خود مقصر هستید و علت آسیب خود شما هستید، به طوری که هر گونه غرامت به نسبت میزان تقصیری که به شما اختصاص داده شده کاهش می یابد. با استفاده از وکیل پزشکی می توانید این اتهامات را رد کنید، اما حتی اگر مشخص شود که شما تا حدی مقصر هستید، تا زمانی که تقصیر شما 50 درصد یا کمتر باشد، همچنان می توانید نسبت به دعاوی قصور پزشکی اقدام کنید. همچنین دادگاه ها می توانند تشخیص دهند که هر کدام از طرفین دعوی به چه میزان مقصر هستند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله مشاوره حقوقی خانواده پیشنهاد می شود.

وکیل پزشکی

وکیل پزشکی در دعاوی قصور پزشکی

در مبارزه با ترفندهای بیمارستانی می تواند از یک وکیل پزشکی با تجریه در قصور پزشکی استفاده کرد. موارد دعاوی قصور پزشکی پیچیده هستند و بیمارستان ها هر کاری که بتوانند برای مبارزه با ادعای شما انجام خواهند داد.

در موسسه حقوقی وکلای راستین، وکلای پزشکی ترفندهایی را که بیمارستان‌ها استفاده می‌کنند، می‌دانند و در طول سال‌ها به افراد زیادی کمک کرده‌اند تا از طریق راه‌حل‌های حقوقی  و تحقیقاتی کامل و خلاقانه، غرامت مورد نیاز خود را برای بازپس‌گیری آینده خود تضمین کنند.

مشاوره حقوقی با وکلای راستین

موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین آماده ارائه مشاوره در زمینه طرح دعاوی، تدوین لوایح و دفاعیه در حوزه قصور پزشکی و خدمات تخصصی در این زمینه به پزشکان و کادر درمان است.

Related Posts

2 thoughts on “5 ترفند رایج بیمارستان برای دعاوی قصور پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *