مقالات

چگونگی تشخیص قصور پزشکی

تشخیص قصور پزشکی

اگر مشکلی در هنگام مراقبت های پزشکی برای شما پیش آمده، ممکن است در مورد آن آگاهی نداشته باشید و از آن جهت که تشخیص قصور پزشکی مشکل است، باید در مورد راهکارهای آن اطلاعات کسب کنید.

قصور پزشکی موجب می شود اعتماد شما نسبت به پزشک یا بیمارستانی که انتخاب کردید، سلب شود. در ضمن بعد از قصور پزشکی شما در وضعیت بدتری نسبت به قبل قرار خواهید گرفت، در اینجاست که باید برای تشخیص قصور پزشکی اقدام کنید و ببیند آیا ادعای در مورد قصور پزشکی دارید یا خیر؟

اگر یک متخصص مراقبت های بهداشتی یا سازمانی سهل انگاری کرده و به شما آسیب رسانده است، ممکن است مشکلی داشته باشید. این یک حوزه پیچیده قانون است. بهترین راه برای اطلاع از این موضوع این است که با موسسه های حقوقی مانند موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای حقوقی راستین برای مشاوره تماس بگیرید  و در این مورد از آنها راهنمایی بگیرید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله چگونگی تشخیص قصور پزشکی پیشنهاد می شود.

تشخیص قصور پزشکی

قصور پزشکی هرگونه آسیب شدید ناشی از سهل انگاری ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و موسسات پزشکی را پوشش می دهد. در اینجا نمونه هایی از ادعاهای قصور پزشکی آورده شده است:

تشخیص اشتباه: شما تشخیص اشتباهی دریافت کردید. به شما گفته شد که سالم هستید، اما نیستید. ممکن است به شما گفته شده باشد که یک بیماری دارید در حالی که شرایط دیگری دارید. در نتیجه وضعیت شما درمان نمی شود و پیشرفت می کند. همچنین ممکن است در اثر درمان بیماری که ندارید، آسیب ببینید.

تاخیر در تشخیص یا نتایج بررسی: آزمایش مناسب به تعویق می افتد یا تشخیص اشتباه بعداً اصلاح می شود. این زمان از دست رفته ممکن است با دشوارتر کردن درمان به شما آسیب جدی برساند. همچنین احتمال دارد درمان موفقیت آمیز را غیرممکن کند.

عدم درمان: تشخیص درستی برای شما داشته شود؛ اما درمان مناسب یا کافی نباشد. همچنین ممکن است خیلی زود از بیمارستان مرخص شوید. مراقبت پیگیری درست را دریافت نکردید یا احتمال دارد به سرعتی که باید به متخصص مراجعه نکنید یا اصلاً ارجاع داده نشده باشید.

خطاهای جراحی: اشتباهات درست قبل، حین یا بعد از جراحی شما انجام شده است. جراحی اشتباه انجام شده یا نیازی به آن نبود. شما آسیب دیدید؛ زیرا از تکنیک مناسب استفاده نشده بود. بیهوشی به درستی انجام نشده است یا ابزارهای جراحی در بدن شما باقی مانده است.

این اشتباهات ممکن است باعث عفونت، جراحی های اضافی، طولانی شدن وضعیت شما و یا حتی کشنده شود.

آسیب هنگام تولد: این اشتباه به شما آسیب نمی رساند؛ اما به نوزاد شما آسیب می رساند. همچنین ممکن است مراقبت های دوران بارداری مناسب را دریافت نکرده باشید یا اشتباهاتی در هنگام تولد یا اندکی پس از آن صورت گرفته باشد. احتمال دارد نوزاد شما نیز دچار آسیب جدی مغزی و ناتوانی های جسمی شود.

مسئولیت محصولات پزشکی: ادعای تخلف شامل وسایلی مانند لگن مصنوعی یا مش استفاده شده برای درمان فتق باشد. همچنین ممکن است جراح سهل انگاری کرده یا سازنده دستگاه، سود را بر ایمنی در اولویت قرار داده باشد و باعث آسیب شدید شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله قصور پزشکی در جراحی پلاستیک پیشنهاد می شود.

قصور پزشکی

نشانه های تشخیص قصور پزشکی

بسیاری از مسائل نشان می دهند که قصور پزشکی برای شما اتفاق افتاده است. در اینجا چند نمونه آورده شده است.

ـ یکی بیمار پس از درمان یا دیدن یک متخصص بهداشت و درمان می میرد.

ـ یک اشتباه در حین جراحی باعث آسیب کشنده می شود. اگر تشخیص اشتباه وجود داشته باشد، وضعیت درمان نشده می تواند به سرعت بدتر شود. همچنین ممکن است یک داروخانه داروی اشتباه یا داروی مناسب را با دوز اشتباه ارائه کرده باشد.

نشانه های شاخص در تشخیص قصور پزشکی

ـ کادر درمان مسئول بسیاری از بیماران هستند:

برای مثال موارد بسیاری وجود دارد که آنها نمی توانند روی کاری که انجام می دهند، تمرکز کنند. کمک مورد نیاز به طور قابل توجهی به تاخیر افتاده است. هشدارها برای مدت طولانی قبل از اینکه کسی بر بالین بیمار حاضر شود، خاموش می شود. پرستار یا پزشک پرکار اشتباه بزرگی مرتکب می شود و مدیریت سازمان باعث این وضعیت شده است.

ـ شما به طور کامل با دریافت درمان موافقت نکردید:

فرم هایی در مقابل شما گذاشته شده تا امضا کنید، اما نمی توانستید سوال بپرسید. بنابراین تصمیم آگاهانه ای گرفته نشد؛ زیرا خطرات توضیح داده نشد. اگر این اتفاق برای شما افتاد و آسیب دیدید، ممکن است قصور پزشکی باشد.

ـ شما از علائم جدید رنج می برید:

ممکن است علائم طبیعی باشند یا نباشند، بنابراین برای پیدا کردن آن سوالاتی بپرسید. احتمال دارد این روند ناشی از بدتر شدن وضعیت شما باشد یا به این دلیل که درمان به دلیل تشخیص اشتباه شما، کارساز نیست.

اگر هر یک از این نشانه ها در مورد شما صدق کند، با یک وکیل پزشکی با تجربه در این موارد صحبت کنید. وکیل شما در صورت داشتن تجربه درباره پرونده قصور پزشکی به شما اطلاع خواهد داد که چه کاری را باید انجام دهید.

چه زمانی دعاوی قصور پزشکی دارید؟

برای داشتن یک پرونده قصور پزشکی و تشخیص قصور پزشکی، باید بیش از یک اشتباه را ثابت کنید. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مجاز به طیف وسیعی از تصمیمات و اقدامات، حتی تصمیمات اشتباه هستند تا زمانی که سهل انگاری نکرده باشند. سهل انگاری چیزی بیش از یک خطا یا یک نتیجه برنامه ریزی نشده است.

یک پرونده قصور پزشکی موفق نشان می دهد که طرف مقابل شما یک وظیفه قانونی را انجام نداده است. آن شخص یا سازمان به دلیل رابطه بین شما دو نفر (مانند پزشک و بیمار) باید مراقبت های بهداشتی را به شما ارائه دهد که حداقل استاندارد مراقبت قابل اجرا باشد.

اگر استاندارد مراقبت رعایت نمی شد، چطور؟ اگر آن شخص کاری را انجام می داد که نباید انجام می داد یا زمانی که باید کاری را انجام می داد کاری انجام نمی داد؟ اگر اتفاقی که افتاده فراتر از یک اشتباه ساده باشد که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مجاز به انجام آن هستند، چطور؟ در هر یک از این شرایط ممکن است شما دلایلی برای شکایت قصور پزشکی داشته باشید.

همچنین باید نشان دهید که هرگونه عدم ارائه مراقبت استاندارد مناسب باعث آسیب شما شده است. در این صورت، طبق قانون، حق دریافت غرامت برای آسیب وارده به آن را دارید. میزان غرامتی که می توانید دریافت کنید، متفاوت خواهد بود. داشتن یک وکیل پزشکی با تجربه برای مبارزه از طرف شما می تواند میزان غرامتی را که از یک بیمه گر دریافت می کنید به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وکیل پزشکی چیست؟ پیشنهاد می شود.

قصور پزشکان

مشاوره با وکیل پزشکی برای تشخیص قصور پزشکی

اگر توسط یک متخصص پزشکی آسیب جدی دیده اید، ممکن است ندانید به کجا مراجعه کنید. همچنین احتمال دارد صورت‌حساب‌های پزشکی در حال انباشته شدن باشد و زمان زیادی قادر به انجام کاری نخواهید بود. شما درد دارید و نمی توانید کارهایی را که قبلا انجام می دادید، انجام دهید. برای درست کردن همه چیز به کمک نیاز دارید.

یک وکیل پزشکی با تجربه در پرونده های قصور پزشکی می تواند با شما صحبت کند، درباره آنچه اتفاق افتاده بحث کند و قانون و نحوه اعمال آن را توضیح دهد.

موسسه حقوقی وکیل پزشکی و وکلای حقوقی راستین می‌تواند پرونده شما را بررسی کند و برای دریافت غرامتی که شایسته آن هستید، تلاش کند.

مشاوره حقوقی با وکلای راستین

موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین آماده ارائه مشاوره در زمینه طرح دعاوی، تدوین لوایح و دفاعیه در حوزه قصور پزشکی و خدمات تخصصی در این زمینه به پزشکان و کادر درمان است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *