مقالات

چگونگی اثبات قصور پزشکی

اثبات قصور پزشکی

اگر پس از قصور پزشکی یک متخصص پزشکی یا کادر درمان به شما آسیب رسیده است، حتما می خواهید بدانید که اثبات قصور پزشکی چگونه است؟ مانند تمام موارد آسیب های شخصی، این موضوع به واقعیت ها خلاصه می شود. در این مورد باید بدانید آیا حقایق پرونده شما به خوبی مستند شده است؟ آیا شواهد نشان می دهند که شما به این دلیل آسیب دیده اید که یک متخصص پزشکی با مهارت و مراقبت لازم شما را درمان نکرده است؟

موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین، به کسانی که در اثر اشتباهات جدی ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و درمانی آسیب دیده اند، کمک می کند. صنعت مراقبت های بهداشتی و کسانی که در آن کار می کنند، کارهای شگفت انگیزی انجام می دهند و تقریباً همه انسان ها را سالم نگه می دارند و برای سلامتی افراد جامعه تلاش می کنند.

اما واقعیت این است که گاهی قصور پزشکی اتفاق می افتد و بیماران مجروح می شوند. ما به قربانیان کمک می کنیم تا غرامتی را که استحقاق آن را دارند، دریافت کنند و کسانی که اشتباه را مرتکب شدند، مسئول اعمالشان می کنیم. آیا اثبات قصور پزشکی آسان است؟ خیر، اما بعد از رسیدگی پرونده‌ توسط وکیل پزشکی راستین، آسان‌ خواهد شد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله قصور پزشکی چیست؟ پیشنهاد می شود.

وکیل پزشکی

قصور پزشکی چیست؟

قصور پزشکی حوزه ای از قانون سهل انگاری است که صدمات ناشی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و موسسات را پوشش می دهد. سیستم حقوقی به آنها در هنگام انجام اقدامات و تصمیم گیری آزادی عمل می دهد. هر اشتباهی قصور پزشکی نیست.

برای برنده شدن در پرونده  اثبات قصور پزشکی، شما (شاکی، فردی که ادعای حقوقی را ارائه می دهد) باید استاندارد مراقبتی قابل اجرا در موقعیت خود را ثابت کنید و اینکه متهم (طرف مورد شکایت) مطابق آن استاندارد عمل نکرده و به شما آسیب رسانده است.

معیار مراقبت، هوشیاری، توجه، احتیاط و احتیاط است که یک فرد معقول در این شرایط از آن استفاده می کند. این شیوه‌های پزشکی پذیرفته‌شده‌ای است که توسط گروهی از متخصصان پزشکی در همان منطقه جغرافیایی برای بیمارانی که از یک اختلال یا بیماری خاص رنج می‌برند، استفاده می‌کنند.

استاندارد بستگی به نوع ارائه دهنده مراقبت های درمانی و بهداشتی دارد. استاندارد مراقبت برای یک پزشک خانواده که معاینه سالانه شما را انجام می دهد با یک جراح ارتوپد که زانو شما را عمل می کند، متفاوت است. همچنین ممکن است به دلایل زیادی مانند سن شما، شرایط و سابقه بیماری، داروهای مصرف و سلامت کلی تغییر کند.

چه کسانی می تواند مرتکب قصور پزشکی شود؟

هر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به طور بالقوه می تواند مرتکب قصور پزشکی شود، بنابراین هیچ محدودیتی در مورد اینکه چه کسی ممکن است مورد شکایت قرار گیرد، وجود ندارد. ممکن است دندانپزشک، جراح، پیراپزشک، پرستار، متخصص اطفال، داروساز یا متخصص مغز و اعصاب به شما آسیب برساند.

علاوه بر افرادی که مورد شکایت قرار می گیرند، سازمان هایی که آنها را استخدام کرده یا بر آنها نظارت می کنند نیز می توانند به دلیل قصور پزشکی مورد شکایت قرار گیرند. اگر بیمارستانی از وظایف خود برای نظارت بر همه کسانی که برای آن طبابت می کنند، کوتاهی کند، باید مسئول آسیبی باشد که متحمل شده اید؛ ولی شما باید ثابت کنید:

  • بیمارستان استانداردهای مراقبت را برای عملیات خود رعایت نکرده است.
  • از مشکلاتی که باعث آسیب می شود، اطلاع داشته یا باید اطلاع می داشت.
  • اقدامات یا عدم اقدام آن، دلیلی اساسی برای ایجاد آسیب بود.

آیا اثبات قصور پزشکی کار راحتی است؟

شما باید ثابت کنید که قصور پزشکی رخ داده و به صورت مستقیم باعث صدمات شما شده است. در نتیجه آسیب و مصدومیت شما قبل از اینکه قصور پزشکی رخ دهد، به وجود آمده و اتفاق دیگری بعد از آن رخ نداده است که باعث آن شود.

برای اثبات این مسائل به یک متخصص پزشکی نیاز است. این متخصص سوابق پزشکی شما را بررسی و با شما گفتگو می کند و ممکن است شما را معاینه کند. بدون نظر حرفه ای در مورد اینکه استاندارد مراقبت در مورد شما چه بوده، چه مواردی نقض شده است و در نتیجه آن آسیب دیده اید، امکان اثبات قصور پزشکی وجود ندارد.

اثبات قصور پزشکی چگونه است، آیا کار سختی است؟ وقتی وکیل پزشکی آگاه به پرونده داشته باشید که تمام مسائل شما را به طور مؤثر برای قاضی بازگو کند، این کار آسان خواهد بود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله وکیل پزشکی چیست؟ پیشنهاد می شود.

قصور پزشکی

 اثبات قصور پزشکی

هیچ دو دعوی قضایی یکسان نیستند. اگر یک پرونده اثبات قصور پزشکی را با یک ادعای تصادف رانندگی مقایسه کنید، به طور کلی، ادعای قصور پزشکی پیچیده تر است. برخی از مسائلی که می‌تواند اثبات قصور پزشکی را دشوارتر کند، عبارت است از:

استاندارد صحیح مراقبت: ممکن است طرفین در مورد نحوه قضاوت در مورد اقدامات و تصمیمات متهم اختلاف نظر داشته باشند. همچنین بخواهید از استاندارد بسیار بالایی استفاده کنید. ممکن است متهم ادعا کند که مورد پایین‌تری اعمال می‌شود و محقق شده است.

عوامل آسیب‌زا: اگر ادعا  شود که پزشک داروی اشتباهی را تجویز کرده و باعث سکته قلبی شده است، ممکن است دلیل دیگری برای این اتفاق وجود داشته باشد؟ به این صورت که اگر شاکی سابقه بیماری قلب داشته باشد، اثبات اینکه دارو ضرر داشته است، بسیار سخت خواهد بود.

به کارگیری متخصصان با تجربه: ممکن است چند متخصص برای هر دو طرف کار کنند. بنابراین وکیل پزشکی در مورد نظرات متضاد در مورد علت و اینکه چه کسی مقصر است، گیج شود.

موسسه حقوقی وکلای راستین کارشناسانی را استخدام می کند که نه تنها پزشکان عالی هستند، بلکه برای شهادت نیز با تجربه هستند.

مشاوره وکیل پزشکی برای اثبات قصور پزشکی

عموم مردم برای پزشکان و کادر درمان احترام زیادی قائل هستند. اکثر آنها افرادی سخت کوش، شایسته و دلسوز هستند. به همین علت خود پزشکان، کادر درمان و محاکم قانونی به راحتی قبول نمی کنند که اشتباهی جدی مرتکب و موجب آسیب رساندن به شما شده باشند.

موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین، موسسه ای است که می توانید در مورد اثبات قصور پزشکی خود به آن اعتماد کنید.

وقتی به ارائه دهندگان مراقبت های درمانی و بهداشتی اعتماد می کنید، جان خود در اختیار آنها قرار می دهید. اگر قصور پزشکی رخ دهد، این اعتماد دچار خدشه می شود. شما باید تصمیم بگیرید که چگونه زندگی و سلامت خود را با هم بازگردانید.

ممکن است بخشی از این فرایند یک ادعای قصور پزشکی باشد که می تواند درمان های پزشکی اضافی، دستمزدهای از دست رفته، درد و رنج را جبران کند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله قصور پزشکی در جراحی پلاستیک پیشنهاد می شود.

مشاوره حقوقی

یک پرونده قصور پزشکی چیزی بیش از پول است. همچنین در مورد انصاف و مسئولیت پذیری است. هنگامی که در برابر مراقبت های بهداشتی سهل انگارانه موضع می گیرید، به خود کمک می کنید و سیستم مراقبت های بهداشتی را برای همه بهتر و منصفانه تر می کنید.

وکلای، موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین با تجربه در دعاوی و اثبات قصور پزشکی درک می کنند که این موارد چقدر می توانند پیچیده باشند. بنابراین می توانند برای اثبات قصور پزشکی همراه شما باشید.

همچنین می توانید روی سلامتی خود، عزیزانتان و  بازگشت به زندگی خوب تمرکز کنید. ما روی درست کردن همه چیز برای شما و خود شما کار خواهیم کرد.

مشاوره حقوقی با وکلای راستین

موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین آماده ارائه مشاوره در زمینه طرح دعاوی، تدوین لوایح و دفاعیه در حوزه قصور پزشکی و خدمات تخصصی در این زمینه به پزشکان و کادر درمان است.

Related Posts

2 thoughts on “چگونگی اثبات قصور پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *