مقالات, مشاوره پزشکی قانونی

وکیل پزشکی چیست؟

وکیل پزشکی

وکیل پزشکی با موسسه حقوقی وکلای راستین

پزشکان و بیمارستان ها به ندرت یا هرگز، اعتراف نمی کنند که مرتکب سهل انگاری پزشکی شده اند.

اگر پزشکی مرتکب اشتباهی شده باشد؛ اما برای بیمار ضرری نداشته باشد، طبق قانون نمی توان شکایت کرد.

یا اگر بیمار در حین عمل پزشکی آسیب دیده باشد؛ اما خطای پزشکی ایجاد نشده باشد، قصور پزشکی قابل ارائه نیست.

به طور کلی می توان بیان کرد که قصور پزشکی اشتباهی است که توسط پزشک یا پرستار انجام می شود.

با این حال، یک دعوای قضایی موفق قصور پزشکی به چیزی بیش از این نیاز دارد. تنها راه برای اطلاع از داشتن قصور پزشکی این است که سوابق خود را توسط یک وکیل مجرب رسیدگی به تخلفات پزشکی بررسی کنید.

اگر یک وکیل پزشکی به پرونده شما رسیدگی کند، باید ثابت کند که پزشک یا بیمارستانی که از شما مراقبت کرده  در مراقبت از آنها سهل انگاری کرده است.

اثبات قصور پزشکی دلیلی است که شما به دنبال یک وکیل با تجربه از یک شرکت حقوقی مانند موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین هستید که بر قصور پزشکی تمرکز دارد.

این مورد فقط مربوط به حوزه حقوقی نیست که فقط با وکیلی که با موارد حقوقی سروکار دارد، احتمال موفقیت در آن وجود داشته باشد.

قطعاً شما می خواهید بهترین وکیل قصور پزشکی را برای رسیدگی به پرونده خود پیدا کنید. وکیلی که انتخاب می کنید مهم ترین عامل در برنده شدن پرونده تخلف شما است.

انتخاب وکیل پزشکی مناسب

مدیریت حادثه از نظر احساسی می تواند دشوار باشد. اگر چنین است، احتمال دارد صحبت با یک وکیل  آخرین چیزی باشد که به آن فکر می کنید. با این حال، ضروری است که به محض اینکه احساس کردید این کار را انجام دهید.

وکیل پزشکی راستین پرونده شما را دریافت می کنند، آن را با تیم پزشکی داخلی بررسی می کنند، سپس پرونده شما را با کارشناسان پزشکی در میان می گذارند.

اگر قربانی قصور پزشکی شده اید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک موسسه حقوقی یا وکیل با تجربه مشورت کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله قصور پزشکی چیست؟ پیشنهاد می‌‍شود.

وکیل پزشکی حقوقی

در قرن بیست و یکم، قوانین سلامت فراتر از سوءرفتار حرفه ای و حمایت پزشکی گسترش یافته است. از آنجایی که این رشته برای پوشش بیشتر حوزه های حقوقی تکامل یافته است، نیاز به وکلای واجد شرایط نیز افزایش یافته است.

وظیفه وکیل پزشکی چیست؟

وکیل پزشکی، وکیلی است که بر روی کمک به بیمارانی متمرکز شده است که توسط پزشک یا بیمارستان تحت مراقبت آنها مجروح شده اند. متأسفانه قصور پزشکی بسیار بیشتر از آنچه باید اتفاق می افتد.

بر اساس مطالعات اخیر، اشتباهات قابل پیشگیری پزشک و بیمارستان سومین علت مرگ و میر در فهرست برترین علل مرگ و میر در دنیا توسط مرکز کنترل بیماری ها است. این موارد باعث می شود که آنها درست بعد از بیماری های قلبی و سرطانی قرار گیرند.

مهارت و ویژگی های وکیل پزشکی

دعاوی قصور پزشکی بسیار پیچیده است. یک وکیل خوب قصور پزشکی باید مجموعه ای از تجربه ها و ویژگی های خاص را داشته باشد که عبارت است از:

تخصص حقوقی: دعاوی قصور پزشکی شامل بسیاری از مسائل حقوقی منحصر به فرد است. رفع آنها اغلب 3 تا 5 سال طول می کشد. یک وکیل خوب باید همه مسائل را درک کند، پرونده ای را برای محاکمه در تمام مراحل پرونده آماده کند و بداند که چگونه پرونده را به جلو نگه دارد.

تخصص پزشکی: درک حرفه پزشکی بسیار مهم است. یک وکیل قصور پزشکی باید بتواند به پرونده یک مشتری بالقوه نگاه کند و مشخص سازد که چه قانون یا قوانینی نقض شده و چگونه منجر به آسیب شده است. همچنین او باید بتواند علم پشت دارو را درک کند، زیرا هر دعوای قصور پزشکی مستلزم داشتن شهادت و شواهد از کارشناسان پزشکی است.

تجربه: دعاوی قصور پزشکی دشوار است. هنگام انتخاب یک وکیل یا شرکت حقوقی، به دنبال تجربه در رسیدگی به پرونده های قصور پزشکی در تمام مراحل دادگاه باشید. مراقب وکلایی باشید که به دنبال حل و فصل زودهنگام پرونده هستند. بهترین نتایج در دعوای قصور پزشکی، ازجمله تسویه حساب، از وکلا و شرکت های حقوقی حاصل می شود که مایل و قادر به رسیدگی به پرونده هستند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله تفاوت اطلاعات حقوقی با مشاوره حقوقی چیست؟ پیشنهاد می شود.

مشاوره پزشکی

وقتی یک وکیل قصور پزشکی پرونده ای را می پذیرد، چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که یک وکیل قصور پزشکی پرونده شما را می پذیرد، باید ثابت کند که پزشک یا بیمارستانی که مراقبت شما را انجام داده، در مراقبت از شما سهل انگاری کرده است.

اثبات سهل انگاری پزشکی به این دلیل مهم است که شما باید یک وکیل با تجربه از یک شرکت حقوقی را انتخاب کنید که بر قصور پزشکی تمرکز دارد. این مورد حوزه‌ای از قانون نیست که هر وکیلی بتواند در آن فعالیت کند و در این مورد موفق باشد.

مواردی که باید توسط وکیل پزشکی ثابت شود!

در اینجا مواردی وجود دارد که وکیل قصور پزشکی شما باید ثابت کند که عبارت است از:

وظیفه مراقبت: تشخیص اینکه شما بیمار پزشک یا بیمارستانی بوده اید. به این معنی است که در برابر شما یک «وظیفه مراقبت» وجود داشته است.

این روند به آن معنا است که مراقبتی که آنها به شما ارائه کردند، باید با استانداردهای پزشکی تثبیت شده مطابقت داشته باشد.

همچنین به این معنی است که پرسنل پزشکی یا بیمارستانی که شما را معالجه می‌کنند، مسئولیت دارند همان مراقبت‌هایی را که هر همتای واجد شرایط مشابه دیگری ارائه می‌کرد، به شما ارائه دهند.

وکیل باید به طور دقیق مشخص کند که چه مراقبت هایی مانند تصمیم گیری، تکنیک جراحی و پیگیری در مورد خاص شما مورد نیاز بوده است.

نقض وظیفه: نشان می دهد که متخصص یا متخصصان پزشکی که شما را معالجه کرده اند، نتوانسته اند مراقبت لازم را به شما ارائه دهند.

علت: نشان دادن اینکه نقض وظیفه علت آسیب شما بوده است.

خسارت: نشان دادن اینکه آسیب به شما باعث آسیب قابل توجهی به شما شده است. این روند می تواند از دست دادن درآمد، افزایش مراقبت های پزشکی، هزینه های متحمل شده برای انطباق با آسیب و درد و رنج باشد.

برای اثبات این موارد، وکلای قصور پزشکی اطلاعات زیادی را جمع آوری می کنند. اغلب آنها با جمع‌آوری و بررسی تمام سوابق پزشکی موجود برای درک آنچه اتفاق افتاده و آنچه باید اتفاق می‌افتد، شروع می‌کنند.

همچنین آنها گفتگو با افراد بسیاری را انجام می دهند که اگر پرونده تا پایان محاکمه پیش برود، می‌توانند به عنوان مدرک از آن استفاده کنند.

این گفتگوها شامل گفتگو با شاکی، متخصص(های) پزشکی که ادعا می‌شود سهل انگاری کرده‌اند، کارشناسان پزشکی و شاهدان دیگری می‌شوند که می‌توانند به پر کردن تصویر آنچه اتفاق افتاده و اشتباه رخ داده، کمک کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله مشاوره پزشکی قانونی پیشنهاد می شود.

قوانین حقوقی

اثبات قصور پزشکی توسط وکیل پزشکی

برای اثبات قصور پزشکی، به جز موارد ذکر شده، وکیل پزشکی با کارشناسان پزشکی همکاری خواهند کرد تا موجب حمایت از پرونده شوند. همچنین آنها بتوانند به طور بالقوه شاهد حضور در محاکمه باشند. در نهایت آنها به قربانیان کمک می کنند تا از طریق تحقیقات دقیق و در صورت لزوم، معاینات پزشکی مستقل، میزان جراحات خود را نشان دهند.

پرونده‌های قصور پزشکی از پیچیده‌ترین مراحل قانونی هستند که یک فرد می‌تواند درگیر آنها شود.

بهترین وکلای قصور پزشکی، به شما کمک می کنند تا بفهمید در هر مرحله از راه چه می گذرد.

وکلای راستین پرونده های شما را دریافت می کنند، آنها را با تیم پزشکی داخلی بررسی می کنند، سپس پرونده شما را با کارشناسان پزشکی در میان می گذارند.

اگر قربانی قصور پزشکی شده اید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با وکیل پزشکی موسسه وکلای راستین تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی با وکلای راستین

موسسه حقوقی پزشکان قانونی و وکلای راستین آماده ارائه مشاوره در زمینه طرح دعاوی، تدوین لوایح و دفاعیه در حوزه قصور پزشکی و خدمات تخصصی در این زمینه به پزشکان و کادر درمان است.

Related Posts

10 thoughts on “وکیل پزشکی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *